Associació El Baluard, centre d’estudis històric i fets d’armes de Girona

Resultats – SdP 2016

Junior

Gold –  SPACE TEMPLARS PRINCESS – MARC ESTEBA
Gold –  SOLDAT – MATEU REBASA TORRANDELL
Gold – Display – ELRIC DANA

Scracht

Gold – ALICE – JESUS GOMEZ GUTIERREZ
Gold – Display – ANTONIO RAMÍREZ MUÑOZ
Gold – Display – IVAN Sanchez Cantillo

Silver – Display – GUSTAVO GONZALEZ GARCIA

Bronze –  60TH RGT, ROYAL AMERICAN – LUCA GUBITOSI
Bronze – Display –  LYDIE QUEYROI


Best of History

Le porteur de dépêches, Hiver, 1869- Juan Carlos Ávila


Historic General level

Gold-LEONIDAS-FIRPO FRANÇOIS
Gold-Display-JOSÉ LOPEZ CRESPO
Gold-Display-PEDRO SOUSA

Silver-ORGULLO APACHE- ALEXIS CALVO CORTES
Silver- AVALONIAN BUST-DAVID LLORENS DEL PINO
Silver-CLAUDIUS IMPERATOR- MARTIN DANIEL
Silver-VOLONTAIRE CATALAN 1860-JEAN LÉANDRE ALEMANY
Silver-VIKINGO-MATEU REBASA BIBILONI
Silver-VIDUGENOS- ELISABETH SELVA
Silver-Display-JEAN-MICHEL DELACROSE

Bronze- INDIAN CROW-XAVIER MOLIST SEÑE
Bronze-LEONIDAS-LIONEL GRATTAROLY
Bronze-GRENADIER DE LA G. I.-PHILIPPE BOURILLON
Bronze-MUWATTALIS-RAMON TORRES MATEOS
Bronze-Quintus Sertorius Festus-FRANÇOIS FIRPO
Bronze-display-MONIQUE KONTER
Bronze-display- FELIX AYALA
Bronze-display-  DIDAC TABUEÑA


Historic Advanced Open

Gold – La toma de Pensacola – LOS ALEGRES TURLURONES
Gold – LE PORTEUR DE DÉPÊCHES, 1869 JUAN CARLOS AVILA RIBADAS

Bronze – LITTLE BEAR – JEAN C./JEAN P. BERTRAND/DANA
Bronze – Display – SYLVAIN DESCHAMPS


Historic Advanced Painter

Gold – HINDEMBURG – JOSE ANTONIO GALLEGO URBIOLA
Gold – LAKOTA – SYLVAIN DESCHAMPS
Gold – Display – JEAN-LUC PIQUART
Gold – Display – LOUIS D’ORIO
Gold – Display – JESÚS ROMERO ROMERO

Silver – ROYAL NAVY 1805 – JORGE CASANOVA SOLAZ
Silver – ALEJANDRO MAGNO – JOAN CARLES ROS ROS MAGAN
Silver – GENERAL DIEGO DE LEÓN – LUIS Esteban Laguardia
Silver – CHUCK BERRY – JEAN PAUL DANA
Silver – KV2-KV3 – GUSTAVO GONZALEZ GARCIA
Silver – Display – JEAN LOUIS BERGER
Silver – Display – THIERRY D’ORIO
Silver – Display – ANTONIO DE SIMONE

Bronze – GENERAL NANSOUTY – LAURENT VINCENZOTTO
Bronze – NAPOLEON EN EGIPTO – FERNANDO MONZO RAMON
Bronze – Display – SERGE POUBLAN
Bronze – Display – JUAN MIGUEL FERNÁNDEZ VICENTE
Bronze – Display – OCTAVI MAS-BEYA FRADERA
Bronze – Display – LUCA GUBITOSI
Bronze – Display – JORDI GROS MASCARILLA


Best of Fantasy

VAMPIRE – ALBERT GROS MASCARILLA


Fantasy General Level

Gold – SPACE SAVIOR – DAVID LLORENS DEL PINO

Silver – CHEVALIER ZOMBIE – JEAN MICHEL KONTER
Silver – CAVAROS ELISABETH SELVA
Silver – display  ALEXIS CALVO CORTES

Bronze – ABBADON – XAVIER MOLIST SEÑE
Bronze – SLAUGHTERPRIEST – JORDI ESTEBA
Bronze -Ddisplay  – DIDAC TABUEÑA


Fantasy Advanced Painter

Gold – BOCANEGRA -JOAN CARLES ROS MAGAN

Silver – THE DEATH OF THOR – JORGE CASANOVA SOLAZ

Bronze – HARALD-JERONI CARMONA MARTÍE
Bronze – HELLBOY-XAVIER SARRIÀ
Bronze – OVI ONE- FERNANDO MONZO RAMON
Bronze – Display-DANIEL GUIJARRO NICOLÁS


Fantasy Advanced Open

Gold – Display – ALBERT GROS MASCARILLA

Silver – Display SYLVAIN DESCHAMPS

Bronze – MIENTRAS LOS NIÑOS JUEGAN – SERGIO DURAN CANTALEJO
Bronze – NIGROMANTE – JOAN CARLES ROS MAGÁN

Flat Figure Standard

Gold – Display – JEAN LÉANDRE ALEMANY

Flat Figure Advanced

Gold – Display – GREGORIO GALAN MANZANEQUE

Silver – PORTABANDERA                             David Paulis Salicrú

 

Special Awards

ASOCIACIÓN DE MODELISMO ‘MODEL 34’ MADRID
SOLDAT – MATEU REBASA TORRANDELL

ALEXANDROS MODELS
HOPLITE ATHENIEN – LAURENT VINCENZOTTO
CAVALIER LOURD SÉLEUCIDE – SERGE POUBLAN

MANAIES DE GIRONA
QUINTUS SERTORIUS FESTUS – FRANÇOIS FIRPO

PEGASO MODELS
OTTO KUMM – DIDAC TABUEÑA

EL BALUARD – FLAT FIGURE
DRAGON’S QUEST – ALBERT GROS MASCARILLA

EL BALUARD  (+ 75MM)
ALEJANDRO MAGNO – JOAN CARLES ROS MAGAN

EL BALUARD (54 TO 75MM)
LA TOMA DE PENSACOLA – LOS ALEGRES TURLURONES

EL BALUARD (-54MM)
HELLBOY – XAVIER SARRIÀ

ETENDARD OCCITAN
OFICIAL DE CABALLERIA CONFEDERADO – JOSÉ  LOPEZ CRESPO

ART GIRONA
MUMMIUS ACHAICUS. 140 A.C. – JESÚS ROMERO ROMERO                          
LES GUERRES DE L’OUEST (1793-1796) – PHILIPPE BOURILLON

STAR WARS
OVI ONE – FERNANDO MONZO RAMON

TROPHEE LUGDUNUM
HINDEMBURG – JOSE A. GALLEGO URBIOLA

 

 

Cercar
Categories
Portfolio
  • CMON i el Baluard